Dom maklerski ING Żyrardów

Artykuł Miesiąca mazowieckie

Chyba każdy spośród nas choć raz był do robienia z Netflixem. Jest wówczas bowiem jedna spośród najtańszych firm, która oferuje nam wstęp do obrazów i seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, decydujący się również produkcją własnych obrazów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że właśnie usługi Netflixa odpowiedzialne są na pełnym świecie.


Dom maklerski ING Ostrołęka

W kwietniu minionego roku, spółka była aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na pełnym świecie, tym samym kapitalizacja jej uczyła ponad 186 milionów dolarów.

Jak rozmawia się historia Netflixa?

Otóż dużo spośród nas, platforma Netflix skupia się ze nowością i innowacyjnością na układ młodego start-upu. Nie nieco jednak, marka ta przebywa na zbycie już z ponad 22 lat, choć na indywidualnym wstępie stara obecne tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście z indywidualnego początku spółka prezentowała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który oparty była na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny rozwój marki oraz rozszerzenie jej ról o duże usługi strumieniowania obrazów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła budować własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Ostrołęka

Z tego okresu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w prostej historii. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub dobrze niż wszelka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że części tej firmy są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, a również i straty

Netflix był oraz jest spółką, która zawiera się zwłaszcza na właściwych jakościowo serialach oraz firmach. Nie nieco natomiast tego typu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu tworzyło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i nieustannie rosnąca konkurencja na tym zbytu. Bo o wkłady w sektora VOD walczą także tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Ostrołęka

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

To dokładnie Amazon daje się być najdłuższym wrogiem i ryzykiem dla Netflixa. W niniejszym roku zajmował on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i taż Amazon również jak Netflix również wypuszcza swoje autorskie produkcje, które zajmują się uznaniem oglądających. Na drugim miejscu kładzie się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on jednak zawsze wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który jednak nie wydaje si być wysokim niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Ostrołęka

Nie nieco jednak, nie można zapominać o tym, iż na zbycie VOD jest i całkiem spore grono mniejszych firm oraz budów, które są na początku niezwykle długiej podróże do ostatniego, by być się prawdziwymi potentatami. Chociaż nie są one powstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix również w Europie kiedy a postawa nią jest zdecydowanym liderem, w nawiązaniu do całego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, iż w 2019 roku zawierał on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% udziału w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbycie VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się danymi z Europy, możemy sprawdzić, że również rynek VOD pytany jest przez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % udziałów w europejskim rynku VOD.

Jak można uzyskać akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na jedną spośród niewielu możliwości. Po pierwsze, najpopularniejszym stylem jest wyłącznie się na obrót akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Inną z alternatyw jest z kolei zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD dostarczają nam i bezpośrednią, zaś tymże samym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a też możliwość inwestowania z dźwignią, co jest ważne dla wielu inwestorów. Trzecią propozycją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, który w prywatnym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Również w ETF technologicznym często znajdziemy też akcje innych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który obejmuje w sobie spółki medialne i lekkie. Warto wspomnieć, iż wtedy tylko w tym ETFie największy udział są teraz akcje Netflixa, a oprócz tego potrafimy odkryć w nim prace takich marek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Ostrołęka

EFT można uzyskać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie osiąga określonej reakcje na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest dobre bądź też nie. Należy wziąć pod opiekę przychody i zadłużenie spółki, ale i to, iż stanowi ona światowym potentatem oraz jej stałej pracy na zbycie VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Ostrołęka

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments