Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Mieszkowice

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez stworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w obecnym kierunku były kilka lat, natomiast ich produktem jest stworzenie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Maszewo

Do podstawowych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, doskonała klasa druku, małe koszty sprzętu i dość niewielki koszt druku jednej strony. Ze względu na proces drukowania wypowiada się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów istotną dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy czas eksploatacji tych punktów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln stron w wymiarze A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier że się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na minutę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na chwilę (10 x 15 cm) i ok. 70 stron w wymiarze A4 na chwilę. To rzeczywiście dobry efekt.
Konstrukcja głowicy

Głowica zrobiona w technologii HP Edgeline jest przygotowana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz zlokalizowanych w programie schodkowym. Tego gatunku wyjścia są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w złożoną strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest przygotowany z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami zrobionymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W sukcesu, gdy jedna z oddychaj będzie niesprawna, albo zatrzyma się i tusze nie będą potrafiły stanowić idealnie przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co pewny okres dysze są automatycznie oczyszczane także potrafią jeszcze sprawnie działać. To następna zaleta z punktu widzenia serwisowania dania z względu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została zaprojektowana z nauką o drukowaniu zdjęć oraz zawodowych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały zaprojektowane do umieszczania na swobodnym papierze. Barwnik bardzo łatwo schnie na papierze zapewniając wysokie nasycenie kolorów oraz gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po wykonaniu flamastra również są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments