Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Goleniów bez bik

Zachodniopomorskie

Banki deklarują, że dużo dobrze przystępują do pracowników w oparciu o umowę o dzieło niż jeszcze mało lat temu. Wbrew to starający się o kredyt hipoteczny muszą zawierać się z bardziej niebezpieczną procedurą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Police bez bik

Umowa o dzieło na określone wpisała się w obszar rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę formę współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Zalecają się do niej i sami pracownicy – są to przede każdym mieszkańcy wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w części idealni klienci w oczach banku, jeśli należy o wysokość dochodów. Są wówczas duże szanse na przyjęcie kredytu hipotecznego. Z nowej strony, z pomocy na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują różnego sposobie obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod uwagę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie czynniki, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zawarciem umowy kredytowej zapyta nas i o staż na zasadzie umowy o dzieło. Najczęściej wyraża się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, inne zaś aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to pewna różnica pomiędzy podejściem banków do umowy o działalność także o dzieło.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne sprzedaje się podejście do luk w uzyskiwaniu zatrudnienia – zazwyczaj nie powinno ich funkcjonowań w zespole, grozi to bowiem regularnym płatnościom ze części klienta; bankom zależy przede ludziom nie tyle na danym przychodzie, co na stabilizacje w jego podejmowaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Miejmy również, że procedury w pewnych bankach pozwolą na uwzględnienie w procesie starania się o kredyt hipoteczny małej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może wykazać się dość kłopotliwe.

Poważnym problemem zapewne żyć i udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o dzieło podpisywane są co miesiąc – na różne kwoty, niejednokrotnie z pozostałymi firmami, trudno więc prognozować, jak będą wyglądały przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością te obowiązkowe jest zaświadczenie od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z pomocy na szerszą ilość podmiotów – pewno żyć trudne.

Pod obserwację weźmy jeszcze to, że banki w nowy rodzaj ustalają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie grubsza niż podawała na obecne wysokość naszego wynagrodzenia.

Szacuje się, że około 1/3 wszystkich pracujących Polaków osiąga dochody z urzędu umowy o wykonanie i prawa. To konkretne, że banki muszą zacząć się na nowy model klienta – nie siedzącego na umowę o pracę, tylko mogącego pochwalić się dość wysokimi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje przygotowują się iść im na rękę. Nie jednak musimy to rezygnować z marzeń o innym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments