Dolegliwości w ciąży, z którymi boryka się przyszła mama

Sklep dla ciężarnych Myślibórz

Zachodniopomorskie

Kobieta w momencie ciąży wytwarza się do nowoczesnej osoby pod jakimś względem. Jednak zmiany, jakie przeprowadzają się w ciele ciężarnej, negatywnie wpływają na komfort i samopoczucie. To m.in. nudności, problemy z myślą, obrzęki nóg, czy podrażniona skóra. Jak sobie z obecnym radzić? W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze dolegliwości ciążowe, a dodatkowo podpowiemy, jak skutecznie z nimi walczyć.

Sklep dla ciężarnych Mieszkowice

Nudności

Mdłości i nudności w wybiera to główne symptomy, które sygnalizują, że zostaniesz mamą. Zazwyczaj pojawiają się około 6 tygodnia i słuchają tylko po pierwszym okresie. Są wynikiem zmian hormonalnych, więc nie ma złotej zasady, by można było skutecznie je usunąć. Zadbaj o odpowiednią dietę, jeśli planujesz zmniejszyć ich dokuczliwość. Warto jeszcze wystawić na odpoczynek i regenerację, a jeszcze unikać gwałtownych sportów i silnych zapachów.

pampersy allegro
pampersy allegro

Sklep dla ciężarnych Mieszkowice

Rozstępy i świąd skóry

Swędzenie skóry to ciężka dolegliwość. Szczególnie świąd brzucha świadczy o sobie znać w zeszłym okresie ciąży. Dzieje się oczywiście ze względu na zmiany hormonalne oraz rozwijanie się skóry. Naskórek uzależniony jest do podrażnień i traci elastyczność. Swędzenie pewno żyć ponad objawem kolejnej dolegliwości – rozstępów. Pojawiają się zazwyczaj na brzuchu, udach, nogach, piersiach i rękach. Panują w części zapalnej – czerwone dłuższe lub krótsze linie, a oraz w części zanikowej w perspektywie blizn o nic jaśniejszym odcieniu. Blade kolei na skórze są elastyczne i pomarszczone. Rozstępom towarzyszy oprócz świądu również pieczenie. Jak sobie z obecnym radzić? Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja pomoże zniwelować to wrażenie i odżywić naskórek.

zobacz również opieka nad noworodkiem

Sklep dla ciężarnych Mieszkowice

Odpowiednim sposobem, aby zapobiegać powstaniu nowych zmian, jest Mustela olejek na przeloty w ciąży. Miękka, nawilżona skóra to najłatwiejsze, co potrafisz sobie zafundować podczas obciążających Twój organizm miesięcy ciąży.
Ciężkie i duże nogi

Wiele osób w ciąży boryka się z obrzękiem, uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg. Dzieje się tak, gdy długi chwila stoimy bądź trwamy w jednej pozycji. Uwagą jest też zatrzymana woda w organizmie. Rozwiązaniem pewno żyć spacer, który usprawni przepływ krwi także niesamowita ilość przyjętych w czasu dnia płynów. Zaopatrz się w odpowiednie obuwie. Poczujesz ulgę podczas wszelkich obrzęków.
Kłopoty z sławą i koncentracją

Sklep dla ciężarnych Mieszkowice

W ciąży kobiety narzekają na pojawienie się problemów z uwagą, myśleniem i pamięcią. Ciężarne bywają również rozkojarzone, co jest dla nich stresującą sytuacją. Naukowcy wyjaśniają, iż stanowi wtedy podstawą pregnezji, czyli amnezji ciążowej. Naturalną rzeczą jest zapominanie o nowych czynnościach i rzeczach. Etap ten lubi utrzymywać się w ciąży i kilkanaście dni po porodzie. Przede każdym nie umieszczaj na siebie za długiej liczb obowiązków, i najważniejsze informacje notuj, by zagwarantować sobie relaks oraz nie martwić się na zapas.
Inne ciążowe dolegliwości

Każda z nas jest następująca, w układu z czym z chorobami radzi sobie na nasz droga. Dolegliwości ciążowe u każdej pani będą następowały zupełnie inaczej, ale do popularnych przypadłości można zaliczyć również: zgagę, zaparcia, zmęczenie i senność, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, niestrawność, skurcze łydek, czy zawroty głowy. Gdy zauważysz ich częstą obecność o nowej sile nasilenia, niezwłocznie poinformuj o tym prostego lekarza.

Sklep dla ciężarnych Mieszkowice
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments