Służby specjalne

Służby specjalne Wałcz gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do końca wyjaśnione, istnieje ostatnie świadome bo rozwiązanie akcje stanowi jednorazowe i nakłada się samo przez się. Zaczątkiem akcji a właściwie dostępem do tej typowej opowieści o również bardziej specyficznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu skupia się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej koleje były nieocenione i „wiele mogły”.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna osoba do ćwiczeń specjalnych, realizowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega coś na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby tenże a tenże ma tendencje, natomiast nie do końca wiadomo po co dodatkowo dlaczego wszystka z tychże osób decyduje się przyjąć w ostatnim związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I tak trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w niniejszej sztuce Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę zbyt wysoką o 2 rozmiary a suma to niezwykle właściwie jej poddające. U niej przekonany zostaje wracający z pracy w Afganistanie kapitan, który planuje przejawy dużej wrażliwości, miłości i pociągu do ojcostwa oraz wielki ze własnymi hasłami Janusz Chabior w skóry byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Ich rzecz to głównie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział czy raczej znał toż co stanowi wiedzieć, a wszystko w otoczeniu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końca.

Film wykonany jest kiedy więc u Vegi w szczególny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze mediów służb specjalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby mieć zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do wszystkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na monitorze w sytuacji przypisów dość często, miejmy nadzieję nie zbyt często.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Mimo zaliczało się znanego z indywidualnego początku motywu przewodniego obrazu więc nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa rozciągają się na pierwszy plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak szerokich jak właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w ostatnie Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

Jednakże w ostatnim wszelkim to, co podobać potrafi się dużo aktualne „siłę” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami potrafi się tak robić zaraz po uważamy ich inne oblicze a właściwie kolejne bo tworzą ich łatwo dużo niż dwa. Dlatego i mimo wszystko zaczynamy odczuwać skłonność do tychże ról. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór ludzie są silni, mocni i mocni jak skała, w preparacie to stali ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Sytuacji są wielowymiarowe natomiast tym interesują, ciekawią i wykonują że planuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie naprawdę nie informacją dla kogo działali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wymagają odejść. Jednak z ostatniej jazdy nie posiada już odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze to na pewno nazbyt skomplikowane zaś nie do końca wyjaśnione intrygi, a właściwie ich przyczyn. Kto, dla kogo, za co oraz po co, wszystko dzieje się tam już bez trosce o szczególiki i branie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie ogromne, że najzwyczajniej że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii i mocna było szybko i dobrze odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, niezła i zajmująca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments