Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Tuczno

Zachodniopomorskie

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również czas roku nie jest barierą do doskonalenia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wejść na lód i prowadzenie swojego pragnieniom.

Wędkarski Dobra

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Że chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim designem i parametrami z tych, stosowanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka musi być wysoce krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede każdym krótsze od standardowych. Dotyczy więc z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej niszczenia na trasa, jak dzieje się to latem. Wymaga istnieć przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb trwających w zbiorniku. Kluczowym istnieje ponadto jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest podawanie zimą żyłek kolorowych – zaczynane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Dobra

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające energia i holowanie ryby. Zimowe błystki wybierają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w porządku ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zawiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, podawane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą zaczynane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o wielkim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest istotnie cenniejsza niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że bronić się naszym kolejnym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Dobra

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments